Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Pokrowce na krzesła
Pokrowce na krzesła

Wrocław

7,00

Sprzedam działkę leśną
Sprzedam działkę leśną

Widawa

12 000

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

SKUP ŻYTA

Sadki

Opony samochodowe zimowe, zimówki, nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
SPRZEDAM 4 KOMPLETNE KOŁA ZIMOWE OPEL MERIWA 195 / 65 R15/ SUPER STAN/ WYSYŁKA

SPRZEDAM 4 KOMPLETNE KOŁA ZIMOWE OPEL MERIWA 195 / 65 R15/ SUPER STAN/ WYSYŁKA

Dobre Miastowarmińsko-mazurskie 495 2018-08-05
znajdzto.pl / ... / Opony / Zimowe
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ZIMOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ZIMOWE z miast:

Dlaczego warto zmieniać opony letnie na zimowe?


Wciąż nie brakuje zwolenników i przeciwników sezonowego wymieniania opon. Jedni zaopatrują się w dwa komplety opon – zimowe i letnie, inni poprzestają na „uniwersalnych”.


Z roku na rok przybywa zwolenników zmiany opon letnich na zimowe. Niektórzy jednak nadal tkwią w przekonaniu, że w naszym klimacie nie trzeba zmieniać opon, gdyż zimy nie są aż tak srogie. Zdarzają się też kierowcy, którzy tak długo zwlekają z wymianą opon, iż później dochodzą do wniosku, że szkoda fatygi, bo już wkrótce przyjdzie wiosna. Tymczasem już dawno udowodniono, że przyczepność opon zimowych na śniegu jest znacznie lepsza niż w przypadku opon letnich. Oczywiście opony muszą sprawdzać się w każdych warunkach pogodowych, ale to od reakcji kierowcy na różne sytuacje drogowe i jego sposobu jazdy zależeć będzie, jak opony będą się „zachowywać” na drodze. Wprawdzie w przypadku mokrej nawierzchni lepszą przyczepność wykazują opony letnie, jednak w porze zimowej często mamy do czynienia zarówno z mokrym asfaltem, jak i z oblodzoną jezdnią. Zimą jesteśmy w stanie w znacznie mniejszym stopniu przewidzieć, jakie warunki pogodowe będą panowały od rana na drogach niż w okresie letnim. Auto z oponami letnimi poruszające się w czasie gołoledzi ma o wiele mniejsze szanse na uniknięcie poślizgu niż auta z oponami zimowymi. Także pokonanie zaśnieżonego wzniesienia może być problematyczne. Auta z „zimówkami” o wiele lepiej także radzą sobie z hamowaniem na oszronionej jezdni, np. poruszając się w kolumnie aut. Auto z oponami letnimi w takiej sytuacji potrzebuje znacznie dłuższej drogi hamowania. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie opon zimowych warto brać po uwagę różne warunki pogodowe, które mogą wystąpić w czasie zimy, także te ekstremalne. Z pewnością jazda na „zimówkach” w czasie zimy jest bezpieczniejsza, ale w dużej mierze uniknięcie poślizgu czy zderzenia z innym autem zależy od wyczucia, wiedzy i doświadczenia samego kierowcy. Warto także pamiętać, aby z wymianą opon nie czekać do pierwszych opadów śniegu, a opony zimowe zmieniać na letnie, kiedy minie już ryzyko opadów śniegu.

Proszę czekać - ładowanie treści...