Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty

Opony samochodowe zimowe, zimówki, nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
SPRZEDAM 4 KOMPLETNE KOŁA ZIMOWE OPEL MERIWA 195 / 65 R15/ SUPER STAN/ WYSYŁKA

SPRZEDAM 4 KOMPLETNE KOŁA ZIMOWE OPEL MERIWA 195 / 65 R15/ SUPER STAN/ WYSYŁKA

Dobre Miastowarmińsko-mazurskie 500 2019-03-08
znajdzto.pl / ... / Opony / Zimowe
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ZIMOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ZIMOWE z miast:

Dlaczego warto zmieniać opony letnie na zimowe?


Wciąż nie brakuje zwolenników i przeciwników sezonowego wymieniania opon. Jedni zaopatrują się w dwa komplety opon – zimowe i letnie, inni poprzestają na „uniwersalnych”.


Z roku na rok przybywa zwolenników zmiany opon letnich na zimowe. Niektórzy jednak nadal tkwią w przekonaniu, że w naszym klimacie nie trzeba zmieniać opon, gdyż zimy nie są aż tak srogie. Zdarzają się też kierowcy, którzy tak długo zwlekają z wymianą opon, iż później dochodzą do wniosku, że szkoda fatygi, bo już wkrótce przyjdzie wiosna. Tymczasem już dawno udowodniono, że przyczepność opon zimowych na śniegu jest znacznie lepsza niż w przypadku opon letnich. Oczywiście opony muszą sprawdzać się w każdych warunkach pogodowych, ale to od reakcji kierowcy na różne sytuacje drogowe i jego sposobu jazdy zależeć będzie, jak opony będą się „zachowywać” na drodze. Wprawdzie w przypadku mokrej nawierzchni lepszą przyczepność wykazują opony letnie, jednak w porze zimowej często mamy do czynienia zarówno z mokrym asfaltem, jak i z oblodzoną jezdnią. Zimą jesteśmy w stanie w znacznie mniejszym stopniu przewidzieć, jakie warunki pogodowe będą panowały od rana na drogach niż w okresie letnim. Auto z oponami letnimi poruszające się w czasie gołoledzi ma o wiele mniejsze szanse na uniknięcie poślizgu niż auta z oponami zimowymi. Także pokonanie zaśnieżonego wzniesienia może być problematyczne. Auta z „zimówkami” o wiele lepiej także radzą sobie z hamowaniem na oszronionej jezdni, np. poruszając się w kolumnie aut. Auto z oponami letnimi w takiej sytuacji potrzebuje znacznie dłuższej drogi hamowania. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie opon zimowych warto brać po uwagę różne warunki pogodowe, które mogą wystąpić w czasie zimy, także te ekstremalne. Z pewnością jazda na „zimówkach” w czasie zimy jest bezpieczniejsza, ale w dużej mierze uniknięcie poślizgu czy zderzenia z innym autem zależy od wyczucia, wiedzy i doświadczenia samego kierowcy. Warto także pamiętać, aby z wymianą opon nie czekać do pierwszych opadów śniegu, a opony zimowe zmieniać na letnie, kiedy minie już ryzyko opadów śniegu.

Proszę czekać - ładowanie treści...