Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Sprzedam działkę leśną
Sprzedam działkę leśną

Widawa

12 000

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Pokrowce na krzesła
Pokrowce na krzesła

Wrocław

7,00

SKUP ŻYTA

Sadki

Zawieszenie i układ kierowniczy, nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Zestaw drążka reakcyjnego - Nissan Terrano I i II, Ford Maverick, Pick- up

Zestaw drążka reakcyjnego - Nissan Terrano I i II, Ford Maverick, Pick- up

Toruńkujawsko-pomorskie 140 2018-08-11
znajdzto.pl / ... / Części samochodowe / Zawieszenie i układ kierowniczy
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ZAWIESZENIE I UKŁAD KIEROWNICZY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ZAWIESZENIE I UKŁAD KIEROWNICZY z miast:

Elementy zawieszenia i układu kierowniczegoZawieszenie oraz układ kierowniczy są w samochodach jednymi z ważniejszych elementów. Warto zatem wiedzieć, jakie awarie najczęściej zaskakują kierowców.Na zawieszenie samochodu składają się elementy prowadzące koło, w tym wahacz, drążek poprzeczny lub wzdłużny, układy resorujące i amortyzator. Zawieszenie w aucie łączy koła z resztą samochodu. Budowa zawieszenia może być zależna, niezależna lub półzależna. Układ kierowniczy natomiast składa się z zespołu elementów, które umożliwiają prowadzenie samochodu zgodnie z wolą kierowcy. Sprawne zawieszenie i układ kierowniczy zapewniają bezpieczeństwo podróżowania, pełną kontrolę nad pojazdem oraz wpływają na długość drogi hamowania. W układzie zawieszenia najważniejszymi elementami są amortyzatory, które zapewniają komfort jazdy i odpowiadają za utrzymanie kontaktu kół z drogą. Wpływ na szybkość zużywania się amortyzatorów w zawieszeniu ma przede wszystkim stan dróg, dlatego w Polsce okresowe kontrole pojazdów częściej wykazują konieczność wymiany tej części, niż ma to miejsce w innych krajach europejskich. Zużyty amortyzator może spowodować utratę kontroli nad samochodem, gorszą przyczepność, a także wpływa negatywnie na skuteczność hamowania. Zużyte elementy zawieszenie może wydłużyć drogę hamowania nawet o 30 proc. Metodą sprawdzającą sprawność zawieszenia jest tzw. „test łosia”, czyli pokonywanie przeszkód przy prędkości ok. 80 km/h. Przy niesprawnych amortyzatorach wystąpią trudności w szybkim manewrowaniu i nadsterowność. Sprawność amortyzatorów wpływa na żywotność innych części zawieszenia, np. wahaczy, końcówki drążków, a także odpowiada za funkcjonowanie elektronicznych systemów ABS i ESP. Dbałość o amortyzatory to przede wszystkim unikanie w czasie jazdy dziur i dużych wybojów, wjeżdżania z rozpędu na krawężniki pod kątem prostym, unikanie przeciążeń i szybkich manewrów. Objawem pogorszenia stanu amortyzatorów jest gorsza przyczepność kół na drodze, podskakiwanie nadwozia, przechyły w jedną stronę podczas skrętu, a także efekt bujania po najechaniu na nierówności poprzeczne lub na progi zwalniające. Problemy z amortyzatorem sygnalizuje także nierównomierne zużycie opon. Obecnie wiodącymi producentami części zamiennych zawieszenia i układu kierowniczego są Kayaba, Monroe, Pascal, Yamato, SNR, Delphi, Eibach, FAG czy CTR.


Proszę czekać - ładowanie treści...