Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty

Zawieszenie i układ kierowniczy, nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Amortyzatory tył Suzuki Swift

Amortyzatory tył Suzuki Swift

Gdańskpomorskie 150 2019-03-16
znajdzto.pl / ... / Części samochodowe / Zawieszenie i układ kierowniczy
belka tył passat b3 polo fox  kadet kombi

belka tył passat b3 polo fox kadet kombi

Malborkpomorskie 130 2019-03-04
znajdzto.pl / ... / Części samochodowe / Zawieszenie i układ kierowniczy
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ZAWIESZENIE I UKŁAD KIEROWNICZY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ZAWIESZENIE I UKŁAD KIEROWNICZY z miast:

Elementy zawieszenia i układu kierowniczegoZawieszenie oraz układ kierowniczy są w samochodach jednymi z ważniejszych elementów. Warto zatem wiedzieć, jakie awarie najczęściej zaskakują kierowców.Na zawieszenie samochodu składają się elementy prowadzące koło, w tym wahacz, drążek poprzeczny lub wzdłużny, układy resorujące i amortyzator. Zawieszenie w aucie łączy koła z resztą samochodu. Budowa zawieszenia może być zależna, niezależna lub półzależna. Układ kierowniczy natomiast składa się z zespołu elementów, które umożliwiają prowadzenie samochodu zgodnie z wolą kierowcy. Sprawne zawieszenie i układ kierowniczy zapewniają bezpieczeństwo podróżowania, pełną kontrolę nad pojazdem oraz wpływają na długość drogi hamowania. W układzie zawieszenia najważniejszymi elementami są amortyzatory, które zapewniają komfort jazdy i odpowiadają za utrzymanie kontaktu kół z drogą. Wpływ na szybkość zużywania się amortyzatorów w zawieszeniu ma przede wszystkim stan dróg, dlatego w Polsce okresowe kontrole pojazdów częściej wykazują konieczność wymiany tej części, niż ma to miejsce w innych krajach europejskich. Zużyty amortyzator może spowodować utratę kontroli nad samochodem, gorszą przyczepność, a także wpływa negatywnie na skuteczność hamowania. Zużyte elementy zawieszenie może wydłużyć drogę hamowania nawet o 30 proc. Metodą sprawdzającą sprawność zawieszenia jest tzw. „test łosia”, czyli pokonywanie przeszkód przy prędkości ok. 80 km/h. Przy niesprawnych amortyzatorach wystąpią trudności w szybkim manewrowaniu i nadsterowność. Sprawność amortyzatorów wpływa na żywotność innych części zawieszenia, np. wahaczy, końcówki drążków, a także odpowiada za funkcjonowanie elektronicznych systemów ABS i ESP. Dbałość o amortyzatory to przede wszystkim unikanie w czasie jazdy dziur i dużych wybojów, wjeżdżania z rozpędu na krawężniki pod kątem prostym, unikanie przeciążeń i szybkich manewrów. Objawem pogorszenia stanu amortyzatorów jest gorsza przyczepność kół na drodze, podskakiwanie nadwozia, przechyły w jedną stronę podczas skrętu, a także efekt bujania po najechaniu na nierówności poprzeczne lub na progi zwalniające. Problemy z amortyzatorem sygnalizuje także nierównomierne zużycie opon. Obecnie wiodącymi producentami części zamiennych zawieszenia i układu kierowniczego są Kayaba, Monroe, Pascal, Yamato, SNR, Delphi, Eibach, FAG czy CTR.


Proszę czekać - ładowanie treści...