Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Wywrotki - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Zasław D-653

Zasław D-653

Komornikidolnośląskie 76 000 PLN 2018-10-11
znajdzto.pl / ... / Naczepy / Wywrotki
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu WYWROTKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu WYWROTKI z miast:

Wywrotki


Wywrotką może być samochód ciężarowy, wózek, a także wagonik z możliwością przechyłu skrzyni ładunkowej do tyłu lub na bok, co umożliwia rozładunek materiału.


Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju wywrotki, które opracowane zostały na potrzeby zastosowań sektora budowlanego i rolniczego. Zasadniczą funkcją wywrotki jest możliwość wysypu transportowanego materiału. Najczęściej chodzi tu o przewóz materiałów sypkich, w tym piasku, żwiru, zbóż, nawozu, a także produktów stałych, np. paszy dla zwierząt czy gruzu budowlanego. Na rynku oferowane są wywrotki jednostronne, dwustronne i trójstronne. Najczęściej używane są obecnie wywrotki jednostronne tylnozsypowe oraz wywrotki trójstronne. W pierwszym typie otwierana jest jedynie tylna ściana, co umożliwia wysypanie materiału w określonym miejscu. Wywrotki jednostronne tylnozsypowe są często wykorzystywane przy budowie dróg, natomiast duże wywrotki nieckowe, które należą także do wywrotek jednostronnych, ze względu na swoją wagę dochodzącą nawet do kilkuset ton, wykorzystywane są w kopalniach odkrywkowych. Innym typem rozładunku materiału jest wysyp dwustronny, gdzie otwierana jest lewa lub prawa burta. Wywrotki dwustronne nie są już jednak stosowane. Trzecim typem wywrotek są wywrotki trójstronne. W takiej wywrotce ładunek wysypywany może być przez otwarcie tylnej burty lub bocznych ścian. Wywrotki trójstronne mogą być samodzielnymi pojazdami, a także mogą być przyczepiane do traktora, dzięki czemu zwiększa się ich zakres zastosowań. Ciekawym rozwiązaniem jest także wywrotka z ruchomą podłogą poruszaną za pomocą napędu hydraulicznego. Takie ułatwienie pozwala na skuteczniejszy rozładunek materiałów sypkich, lekkich, luźnych, jak i tych o dużych gabarytach. Wywrotki z ruchomą podłogą mogą być montowane w ciężarówkach zaopatrzonych w pompę hydrauliczną. Wywrotki zbudowane są z aluminium lub ze stali. Te pierwsze są wprawdzie droższe, jednak są także większe i można nimi przewozić materiał sypki. Wywrotki stalowe mają mniejszą pojemność, ale są bardziej wytrzymałe i można nimi przewozić materiały budowlane. Wśród internetowych ogłoszeń można znaleźć bardzo bogatą ofertę używanych wywrotek o różnych wielkościach i parametrach.

Proszę czekać - ładowanie treści...