Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Samochody ciężarowe Tatra nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu TATRA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu TATRA z miast:

Tatra

 

Tatra jest czeską marką samochodów ciężarowych produkowaną przez czeskie zakłady założone w 1850 roku przez Ignacego Sustala.

 

Tatra jest jedną z najstarszych marek motoryzacyjnych na świecie. Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku czeski przedsiębiorca Ignacy Sustal zajmował się produkcją bryczek konnych. W 1881 roku zaczął produkować wagony kolejowe, a później jeszcze samochody osobowe o nazwie President. W 1921 roku przyjęto oficjalną nazwę firmy Tatra. W latach 20. XX wieku pojawiły się także pojazdy ciężarowe, które pierwotnie były budowane na podwoziu aut osobowych. Jeszcze w 1926 roku pojawiła się pierwsza od początku skonstruowana ciężarówka Tatra 23 i 24 i były to pierwsze auta ciężarowe, w których kabina umieszczona była nad silnikiem. Kolejnym modelem była Tatra 26 i 72. Tatra 72 ze względu na bardzo dobre właściwości jezdne w trudnych terenach znalazła zastosowanie w czechosłowackim wojsku. W latach 30. XX wieku Tatra zasłynęła dzięki produkcji luksusowych samochodów serii 77 i 87, które potrafiły osiągać prędkość do 160 km/h. Po wojnie wyprodukowano jeszcze model auta osobowego Tatra 603, które sprzedawano do 1975 roku. Auta te były jednak przeznaczone tylko dla wysoko postawionych urzędników i władz państwowych. W czasie II wojny światowej Tatra produkowała ciężarówki dla niemieckiej armii. Były to modele o oznaczeniu 27, 92/93 i 81. W latach 60. XX wieku pojawił się niezwykle wytrzymały i niezawodny model Tatra 111, a później na zlecenie rządu powstały także ciężarowe Tatry o ładowności od 8 do 10 ton serii 137, 138. Pod koniec lat 60. zastąpiono je serią 148. Najpopularniejszym modelem Tatry był 815 zbudowany w 1982 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie na pojazdy do przemieszczania się po trudnych terenach Europy Wschodniej. Jeszcze do początku XXI wieku model ten był ciągle modernizowany, gdyż nawet pierwotna wersja 815 wyróżniała się dużym zaawansowaniem technologicznym. W 2011 roku przedsiębiorstwo Tatra odsprzedało część udziałów firmie DAF Trucks. W wyniku współpracy jeszcze w tym samym roku powstał model Tatra Phoenix typ 158, zbudowany na komponentach DAFa. Model Tatra 815 jest aktualnie oferowany w sprzedaży. Nieprodukowane już modele Tatry można natomiast podziwiać w Muzeum Tatry w Czechach.

Proszę czekać - ładowanie treści...