Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Samochody osobowe Tata nowe i używane na sprzedaż, moto - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu TATA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu TATA z miast:

Tata

 

Samochody marki Tata produkowane są przez indyjskie przedsiębiorstwo założone w 1945 roku w Bombaju.

 

Początkowo firma Jamsetji Taty i J.Bakera zajmowała się produkcją lokomotyw, a pierwszy model auta pojawił się w 1954 oku. Tata Motors powstała jako firma-córka Tata and Sons Group. Gałąź motoryzacyjna rozwinęła się dzięki współpracy z Daimler-Benz, która trwała od 1954 do 1969 roku. W 1954 roku fabrykę opuścił pierwszy samochód dostawczy i z takich aut przez wiele lat była znana firma Tata. Pierwsze auto osobowe skonstruowane zostało dopiero w 1991 roku i był to model Tata Sierra. W rok później pojawił się model Estate, a w 1994 roku kombivan Tata Sumo. Pierwszy SUV Tata Safari opuścił fabrykę w 1998 roku. Najlepiej sprzedającym się modelem Tata w segmencie aut B był natomiast Tata Indica, który pojawił się w 1998 roku i był autem skonstruowanym zupełnie niezależnie. Na początku XXI wieku pojawiły się kolejne modele Tata Sumo Deluxe, Tata Sierra Turbo oraz nowa wersja Tata Indica. W 2002 roku pojawiła się Tata Indigo oferowany w wersji sedan oraz kombi, który był zbudowany na bazie modelu Indica. Tata Indica był także sprzedawany w Anglii pod nazwą Rover City Rover. W 2007 roku modele Indica i Indigo przeszły gruntowną modernizację. W pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku marka Tata prowadziła szeroką współpracę z innymi markami na świecie. W 2004 roku przejęła Daewoo Commercial Vehicle Company, a w 2005 roku Tata wykupił sporą część udziałów hiszpańskiej firmy Hispano Carrocera, podjął także współpracę z brazylijską Marcopolo, która jest producentem nadwozi do autobusów. W tym samym roku Tata nawiązał współpracę z Fiatem, dzięki czemu możliwa była produkcja aut z silnikiem diesla, a włoskie auta oferowane są także w indyjskich salonach. W 2006 roku w Tajlandii zaprezentowano nowego pickupa Tata Xenon. Obecnie Tata Motors Limited jest największym w Indiach koncernem motoryzacyjnym. W fabrykach Tata produkowane są samochody osobowe, pojazdy użytkowe i autobusy. Marka Tata znana jest przede wszystkim na terenie Azji, choć auta tej marki sprzedawane są także w niektórych państwach europejskich, np. we Włoszech, Hiszpanii i w Turcji. W Polsce marka ta jest oferowana od września 2008 roku. W tym samym roku koncern Tata wykupił od Forda prawa do kilku marek – Lanchester, Daimler, Jaguar, Land Rover i Rover. Producent aut Tata zdobył popularność dzięki skonstruowaniu najtańszego samochodu Nano, oferowanego za ok. 2 tys. dolarów. W Polsce oferowane są modele Tata Indica 5-drzwiowy hatchback, Indigo SW – 5-drzwiowy kombi, 5-drzwiowy i 5-osobowy SUV Safari, dwu lub pięcioosobowy pickup Xenon oraz 5-osobowy hatchback Indica Vista.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...