Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Samochody osobowe Saturn nowe i używane na sprzedaż, moto - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu SATURN z województw: Zobacz ogłoszenia z działu SATURN z miast:

Saturn

 

Samochody Saturn produkowane były przez amerykański koncern General Motors Corporation od 1990 do 2009 roku.

 

Nowa marka małych samochodów stworzona przez GM miała stanowić konkurencję dla aut japońskich i niemieckich, które pojawiły się w latach 90. XX wieku na rynku amerykańskim. Produkcja aut Saturn nie trwała jednak długo, bo zaledwie dziewięć lat. Wprawdzie odkupieniem praw do marki zainteresowana była amerykańska firma Penske Automotive Group, jednak do przejęcia nie doszło. Model, które jako pierwszy opuścił fabrykę GM, to Saturn serii S. Oferowany był w sprzedaży w latach 1991-2002 i było to auto kompaktowe z trzema typami nadwozia – sedan SL, kombi SW i coupe SC. Saturn serii S był produkowany w trzech generacjach. Saturn serii L był na rynku od 1999 do 2005 roku. Były to średnie auta z nadwoziem sedan i kombi i były  konstruowane na podwoziu Opla Vectry B. W ciągu kilku lat model ten był modyfikowany, a ostatni rocznik L300 wyposażony był w elektryczny szyberdach. Od 2002 roku wprowadzono do produkcji średnie crossovery Saturn VUE na podwoziu GM Theta. W latach 2003 do 2009 produkowany był z kolei Saturn ION jako następca Saturna serii S. Modele te były wyposażone w 4-cylindrowy silnik o mocy 140 KM. Oferowane były 3-drzwiowe coupe i i 4-drzwiowe sedany. Następcą Saturna ION był Saturn Astra z 2007 roku. W 2005 roku na rynku pojawił się natomiast duży van Saturn Relay, który był konkurencyjny dla Pontiaka Montany czy Buicka Terrazy. Model Relay posiadał 3,5 l silnik o mocy 200 KM. Produkowany był do 2007 roku, a zastąpiony został Saturnem Outlook. Nowy model General Motors był dużym crossoverem na podwoziu GM Lambda. Posiadał silnik o pojemności 3,6 l o mocy 270 KM. W 2006 roku wprowadzono do produkcji dwa modele Saturna - Aura i Sky. Model Aura został okrzyknięty najładniejszym sedanem ostatnich lat, który wyszedł z fabryki GM, oraz najładniejszym modelem Saturna. Aurze zarzucano jednak niską jakość materiałów wykończeniowych, zbyt dużą kierownicę, zbyt małą ilość miejsca nad głową pasażera z tyłu auta. Mimo tego Saturn Aura otrzymał w 2007 roku tytuł Samochodu Roku Ameryki Północnej. Innym typem auta był Saturn Sky, który należał do segmentu sportowych kabrioletów z 2-drzwiowym nadwoziem roadster, a do 100 km potrafił przyśpieszyć w 5,5 s.

Proszę czekać - ładowanie treści...