Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty

Motocykle Romet nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Romet Zetka Router Benzer 125 REJ PL BDB Stan Kat A1 B GWARANCJA Raty 0% Trans

Romet Zetka Router Benzer 125 REJ PL BDB Stan Kat A1 B GWARANCJA Raty 0% Trans

Poznańwielkopolskie 2 999 PLN 2018-11-23
znajdzto.pl / ... / Romet / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ROMET z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ROMET z miast:

Romet

 

Romet jest nazwą produkowanych w latach 1948-1998 rowerów, motorowerów, a obecnie także skuterów.

 

Początki Rometa wiążą się z powstaniem w Bydgoszczy w 1948 roku państwowego przedsiębiorstwa pod nazwą Zjednoczone Zakłady Rowerowe. Zakłady produkujące rowery i części zamienne funkcjonowały także w Czechowicach-Dziedzicach i Poznaniu. Oddział o nazwie Romet powstał z kolei w 1971 roku jako 11 zakład zrzeszony w ZZR. W tym samym roku Zjednoczone Zakłady Rowerowe zostały przemianowane na Romet. Rozwój przedsiębiorstwa przebiegał bardzo dynamicznie w latach 50. XX w. Rocznie produkowano nawet 1,2 mln rowerów i 20 tys. motorowerów. W 1961 roku rozpoczęto produkcję motorowerów.
W 1976 r. zakład zmodernizowano i rozbudowano. W 1991 roku Romet zmienił się na spółkę akcyjną jako Zakłady Rowerowe „Romet” S.A. Prywatyzacja firmy nie przebiegła pozytywnie i firma w 1998 roku przestała istnieć. Oficjalnie usunięto nazwę Zakładów Rowerowych Romet S.A. W Bydgoszczy z KRS w 2005 roku. Rowery Romet były częstym prezentem wręczanym dzieciom z okazji pierwszej komunii. Z racji tego, że rowery Romet były bardzo powszechne w Polsce w okresie poprzedniego ustroju, niektóre modele zyskały miano kultowych. Do takich należy chociażby Wigry 3. Nierzadko składak ten był pierwszym rowerem, jaki się wówczas kupowało.
Jednak Romet to nie tylko rowery. Obecnie Romet oferuje szeroką gamę skuterów z silnikami o pojemności 125 cm3. Wśród modeli można znaleźć Romet Black City, White City, Maxi, Retro 7, 787. Oferta motocykli dotyczy modeli Ogar Caffe, Soft, ZK, Romet K125. Oprócz tego do wyboru są także motocykle o pojemności silnika 150, 175, 250, 320 cm3. Wśród motorowerów znajdziemy modele RR50, RS50, Arrow Fly, ZK 50, Z50, Ogar Caffe 50, Ogar 50.
Obecnie prawa do znaku Romet posiada firma Arkus s.c., która działa pod nazwą Arkus & Romet Group. Jednoślady są montowane w fabryce w Podgrodziu koło Dębicy na podzespołach światowych producentów.

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...