Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Samochody osobowe Rolls-Royce nowe i używane na sprzedaż, moto - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ROLLS-ROYCE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ROLLS-ROYCE z miast:

Rolls-Royce

 

Marka samochodów Rolls-Royce należy do angielskiego przedsiębiorstwa Rolls-Royce Motor Cars. Od 2003 roku prawa do marki należą do BMW.

 

Pod marką Rolls-Royce produkowane są luksusowe samochody, które były i nadal są utożsamiane z bogactwem i wyrafinowanym stylem. Cechą charakterystyczną tych aut jest statuetka o nazwie Spirit od Ecstasy umieszczona na masce. Początki marki Rolls-Royce sięgają roku 1905. Wówczas to Charles Rolls i Henry Royce założyli w Manchesterze fabrykę produkującą auta. W 1931 roku firmę przejął Bentley, natomiast w 1973 roku podzielono przedsiębiorstwo na dwie gałęzie. Jedna zajmowała się produkcją samochodów, a druga wytwarzaniem silników do samolotów. Rolls-Royce był pierwszą firmą na świecie, który wprowadził mobilne usługi serwisowe swoich aut na wezwanie klienta. Pierwszym modelem Rolls-Royce'a był 10 hp, który pojawił się w 1904 roku. Posiadał 2-cylindrowy silnik o mocy 12 KM i mógł osiągnąć prędkość 63 km/h. Na początku XX wieku pojawiły się jeszcze modele 15 hp, 20 hp i 30 hp. Kolejnym modelem był Rolls-Royce V8, a od 1907 do 1925 roku produkowano Rolls-Royce'a Silver Ghost z silnikiem 6-cylindrowym o pojemności 7,0 l, a później 7,5 l. W 1925 roku pojawił się następca Silver Ghost model New Phantom, znany później jako Phantom I. W 1922 roku wyprodukowano także model Rolls-Royce 20 hp, który był nazywany małym Rolls-Royce'em. Był to samochód przeznaczony dla osób, które same kierowały swoimi Rolls-Royce'ami. Model ten był popularny wśród lekarzy, prawników i przedsiębiorców klasy średniej. Po II wojnie światowej pojawiły się kolejne modele cywilnych Rolls-Royce'ów, np. Silver Wraight, Silver Dawn, Silver Cloud i w 1965 roku Silver Shadow. Jednocześnie Rolls-Royce zyskał status producenta najbardziej ekskluzywnych aut. Modelem, który Rolls-royce wypuścił w najmniejszej ilości, był Phantom IV. Produkowany był w latach 1950-56 w ilości 18 egzemplarzy. Phantom IV był następcą Phantom III z 1936 roku. Czwarta generacja miała silnik 5,7 l V8 o mocy 166 KM. Auto posiadało także 4-biegową skrzynię biegów i miało skrócony rozstaw osi. W latach 70. XX wieku Rolls-Royce zajmował się głównie produkcją silników, a następne modele zostały zaprezentowane w latach 90. XX w., np. Rolls-Royce Flying Spur, Silver Dawn czy Silver Spur. Na początku XXI wieku wyprodukowano Rolls-Royce Corniche, Phantom i Ghost. Aktualna oferta salonów sprzedaży nowych Rolls-Royce'ów obejmuje modelee Phantom, także w wersji Drophead coupe, coupe i Extended Wheelbase, Ghost II, ten sam model z rozszerzonym rozstawem osi oraz model Wright.

Proszę czekać - ładowanie treści...