Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Samochody osobowe Pontiac nowe i używane na sprzedaż, moto - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu PONTIAC z województw: Zobacz ogłoszenia z działu PONTIAC z miast:

Pontiac

 

Amerykańskie samochody Pontiac produkowane były przez Pontiac Buggy Company w latach 1906-2002. Firma została założona w 1893 roku, a w 1909 roku prawa od marki nabył General Motors.

 

Pierwszy model Pontiaca został zaprezentowany w 1906 roku i od początku auta tej marki wypełniały lukę między Chevroletami a oldsmobilami w typie Buicka. Nazwa pochodzi od imienia wodza Indian Pontiaca, który był przywódcą powstania w XVIII wieku. Początkowo właściciel  Pontiaca Edward Murphy współpracował z założycielem General Motors, Williamem Durantem. Wraz ze śmiercią Murphy'ego prawa do marki nabył Durant. Pierwszym model Pontiac 6-27 trafił do seryjnej produkcji w 1926 roku. Auto posiadało 6-cylindrowy silnik i występował w wersji sedan  i coupe. Zdecydowano się wówczas, wbrew panującej modzie na kabriolety z otwieranymi dachami, zaprezentować auto zamknięte, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Popularność Pontaiców zmusiła GM do otwarcia dodatkowych fabryk. Pojawił się także kolejny model Pontiaca 6-29 Big Six, który powstał na bazie angielskiego Vauxhalla.  Mimo Wielkiego Kryzysu w latach 30. XX wieku Pontiac zanotował wzrost sprzedaży swoich aut dzięki zastosowaniu dużych upustów i szerokiej kampanii marketingowej. Pontiaki były pierwszą marką, w której GM wprowadził niezależne zawieszenie przedniej osi, oferowano także stalowy, a nie materiałowy dach. Dzięki Pontiakom powszechne stały się lewarki skrzyni biegów umieszczone w kolumnie kierownicy. Po II wojnie światowej kontynuowano produkcję starych modeli, które bardzo szybko się rozchodziły. W 1948 roku zamontowano automatyczną skrzynię biegów HydraMatic. Brak nowych propozycji w stylistyce Pontiaców spowodował, że sprzedaż tych aut sukcesywnie malała. W 1957 roku zaprojektowano sportowy model Pontiac Bonneville z silnikiem o mocy 310 KM. Zastosowano także dzieloną na pół atrapę chłodnicy. W 1964 roku ruszyła produkcja modelu GTO z mocnym silnikiem i lekkim nadwoziem, dzięki czemu Pontiac osiągnął kolejny sukces w sprzedaży swoich aut. Konkurencją dla ówczesnego Forda Mustanga był natomiast Pontiac Firebird. W latach 80. XX wieku pojawiły się kolejne modele Pontiaków – Fiero, coupe dla dwóch osób, oraz Grand Am. Pod koniec XX wieku pojawiła się moda na auta terenowe i minivany, jednak GM nie miało w ofercie Pontiaców tego typu samochodów. W 2001 roku zaprezentowano Pontiaka Azteka, jednak nie był to udany model. Lepszym okazał się Pontiac Vibe, który powstał dzięki współpracy z Toyotą. W kwietniu 2009 roku ogłoszono zamknięcie produkcji Pontiaca, a ostatnim modelem był Pontiac G6 z listopada 2009, o podwoziu sedana.

Proszę czekać - ładowanie treści...