Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Sprzedam działkę leśną
Sprzedam działkę leśną

Widawa

12 000

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

SKUP ŻYTA

Sadki

DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU

Toporzysko

600 000

Pokrowce na krzesła
Pokrowce na krzesła

Wrocław

7,00

Motocykle MZ nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
MZ ETZ 150 Niemcy Do Dopieszczenia Kompletna GWARANCJA Raty0% Transport

MZ ETZ 150 Niemcy Do Dopieszczenia Kompletna GWARANCJA Raty0% Transport

Poznańwielkopolskie 2 699 PLN 2018-06-26
znajdzto.pl / ... / MZ / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu MZ z województw: Zobacz ogłoszenia z działu MZ z miast:

MZ

 

MZ jest skrótem od niemieckiej nazwy fabryki Motorenwerke Zschopau oraz nazwą marki motocykli produkowanych od 1956 roku.

 

W Polsce MZ są jednymi z najbardziej znanych motocykli poprzedniego ustroju. Wprawdzie fabryka MZ została założona w 1906 roku, ale faktyczna produkcja ruszyła w 1922 r. Wówczas firma działała pod nazwą DKW. Pierwszym modelem był Reichsfahrt o pojemności 148 cm3 i mocy 2,5KM. Po II wojnie światowej DKW działała w ramach koncernu IFA, a od roku 1956 została przemianowana na MZ. Z taką nazwą działała do 1991 roku. Pod koniec działalności wyszły z fabryki najbardziej popularne modele MZ jak ES, TS czy ETZ. Mniej znane to BK 350, RT 125, ES Trophy, TS 250/1 Luxus.
Po sprywatyzowaniu fabryki w 1990 roku nastąpiło załamanie produkcji a cały sprzęt został odsprzedany tureckiej firmie Kanuni. Kontynuowano wówczas produkcję motocykli MZ ETZ w Turcji. W 1999 roku MZ przejęło malezyjskie przedsiębiorstwo, a modelem motoru, który wyszedł wówczas z fabryki, był MZ 1000S. Wprawdzie w 2008 roku zamknięto fabrykę w Malezji, ale firmę odkupiło w 2009 roku dwóch niemieckich motocyklistów - Ralf Waldmann i Martin Wimmer. Obecnie firma produkuje na razie tylko skutery elektryczne pod nazwą Elektroroller Charly, ale nie jest wykluczone wznowienie produkcji motorów MZ.

Obecnie motocykle MZ z lat 80. XX w. można kupić na aukcjach oraz przez internetowe portale ogłoszeniowe. Najczęściej oferowane są modele MT TS150, ETZ150, 250, ETZ251.

Proszę czekać - ładowanie treści...