Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Samochody osobowe Mercury nowe i używane na sprzedaż, moto - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu MERCURY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu MERCURY z miast:

Mercury

 

Samochody Mercury pojawiły się w 1939 r. w Stanach Zjednoczonych i były produkowane przez koncern Ford Motor Company.

 

W latach 30. XX wieku Ford zaprojektował nową linię aut klasy średniej jako konkurencja dla ówczesnych marek typu Oldsmobile, Dodge, Buick czy Pontiac. Auta Mercury wypełniały lukę pomiędzy tańszymi Fordami a luksusowymi Lincolnami. Oprócz USA Mercury były znane także w Ameryce Środkowej, na Bliskim Wschodzie i na Wyspach Dziewiczych. Auta tej marki pojawiły się także w Kanadzie, jednak w 1999 roku nazwa Mercury została zmieniona na Ford. Pierwszym modelem premium był Mercury 8, który posiadał mocniejszy silnik niż te montowane w Fordach. Zastosowano także większy rozstaw osi, zmieniono wygląd paneli bocznych i grilla oraz wykorzystano lepszej jakości tkaniny obiciowe. Model Mercury 8 szybko zdobył uznanie klientów dzięki atrakcyjnej cenie, większej przestrzeni wewnątrz auta i lepszemu silnikowi. Produkcję aut Mercury wznowiono po II wojnie światowej, a kolejne modele przyczyniły się do sukcesu Forda. Na wzrost popularności aut Mercury wpłynął także film Rebel Without a Couse z James'em Dean'em, który jeździł filmie autem tej marki. Odświeżone auta Mercury zostały zaprezentowane w 1957 roku. Do produkcji wykorzystywano nadwozia skonstruowane od początku, a nie z elementów pojazdów Forda i Lincolna. Głównym reprezentantem nowej linii był model Mercury Turnpike Cruiser. Ciekawostką była gięta przednia szyba oraz umieszczona wentylacja w górnej krawędzi przedniej szyby. Ponadto biegi w skrzyni były wybierane przyciskami, zamontowano elektryczne fotele z pamięcią ustawienia i uchylną tylną szybę. Mercury Turnpike przypominał nieco pojazd z innej epoki i jest wspominany do dziś przez miłośników amerykańskiej motoryzacji. Kolejnym modelem Forda był w 1959 roku Mercury Falcon, a w 1960 r. dla odmiany zaprezentowano auto kompaktowe Mercury Comet z silnikiem V8 o pojemności 2,4l. W 1962 r. oferta Mercury obejmowała także średni model Fairlane oraz Meteor, który miał nieco większy rozstaw osi od Fairlane. W 1967 r. zaprezentowano konkurencyjnego dla ówczesnych małych aut Mercury Cougar. W latach 70. XX wieku produkowano bardzo podobne, choć jednak unowocześnione wersje modeli Forda, np. Mercury Comet, Pinto czy nowy Cougar, który był odnowioną wersją Forda T-birda. W latach 80. XX wieku sukces odniósł model Mercury Sable w segmencie aut średnich z nadwoziem sedan i kombi. Niestety, od początku XXI wieku sukcesywnie spadała sprzedaż aut Mercury. Decyzja o zamknięciu produkcji aut Mercury zapadła w 2010 roku. Oficjalne zamknięcie linii ogłoszono w połowie 2014 roku.

Proszę czekać - ładowanie treści...