Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Motocykle Harley-Davidson nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (3)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Harley-Davidson Sportster 1200 Custom Mocno Doinwestowany GWARANCJA Raty 0% Transport

Harley-Davidson Sportster 1200 Custom Mocno Doinwestowany GWARANCJA Raty 0% Transport

Poznańwielkopolskie 28 999 PLN 2019-07-10
znajdzto.pl / ... / Harley-Davidson / Inne
Harley-Davidson XR Harley-Davidson XR1200X salon PL, VAT23% z gwarancją - Motonita

Harley-Davidson XR Harley-Davidson XR1200X salon PL, VAT23% z gwarancją - Motonita

Podkowa Leśnamazowieckie 34 900 PLN 2019-06-18
znajdzto.pl / ... / Harley-Davidson / Inne
Harley-Davidson V-Rod Harley -Davidson VRSCF  V-Rod Muscle  ABS, salon PL, - Motonita

Harley-Davidson V-Rod Harley -Davidson VRSCF V-Rod Muscle ABS, salon PL, - Motonita

Podkowa Leśnamazowieckie 67 900 PLN 2019-06-12
znajdzto.pl / ... / Harley-Davidson / V-rod
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu HARLEY-DAVIDSON z województw: Zobacz ogłoszenia z działu HARLEY-DAVIDSON z miast:

Harley-Davidson

 

 

Początek firmy Harley-Davidson Motor Company datuje się na rok 1901 w Milwaukee w stanie Wisconsin w USA. Współtwórcami byli William Harley i bracia Arthur, William i Walter Davidson.

 

Pierwszym wyprodukowany motorem przeznaczonym na sprzedaż był w 1903 roku Silent Grey Fellow z jednocylindrowym silnikiem o pojemności 410 cm3.. Kolejne modele miały już większą pojemność. W 1904 r. powstało 8 motorów, a w 1906 r. produkcja wzrosła do 50 sztuk. W 1907 roku firma oficjalnie została zarejestrowana w amerykańskim rejestrze przedsiębiorców. Wówczas powstał prototyp silnika dwucylindrowego w układzie V. Rozgłos firma zyskała dzięki wygranemu wyścigowi Catskill Mountains w 1907 r. W 1910 r. utworzono już pierwszą sieć przedstawicielstw w USA a trzy lata później powstał dział wyścigowy. Od 1917 r. firma rozszerzyła działalność  o produkcję rowerów. Sprzedaż ich trwała przez 4 lata. Na przestrzeni lat firma Harley-Davidson rozwijała się bardzo dynamicznie. W 1995 roku zaczęto produkować motory z elektronicznym wtryskiem paliwa. Harley-Davidson zasłynął z produkcji motocykli ciężkich oraz z przywiązania do tradycji. Obecnie na całym świecie nie brakuje fanów Harleya-Davidsona, produkowane są także akcesoria z logo firmy, odzież i drobne sprzęty. Funkcjonuje także klub Harley Owners Group, którzy zrzesza właścicieli motorów Harley-Davidson.

Harley-Davidson stanowił inspirację dla wielu muzyków. Motory były wykorzystywane w teledyskach oraz na koncertach rockowych i heavy metalowych. Polski zespół Dżem napisał piosenkę „Harley mój”, natomiast motocykl Harley-Davidson pojawił się w teledysku do piosenki „Kora” grupy Harlem. W 1994 r. pojawiła się dwupłytowa składanka z muzyką nawiązującą w różny sposób do marki Harley-Davidson pod nazwą „Harley-Davidson Road Songs”.

Obecnie motocykle Harley-Davidson można kupić od prywatnych użytkowników, którzy wystawiają maszyny na sprzedaż. Najczęściej oferowane są modele Harley-Davidson Sportster, FLH Electra Glide, Road King, V-Rod Nightrod i Softail Mikuni. U autoryzowanych dealerów dostępne są także nowe modele motocykli Harley-Davidson w serii Sportster, Dyna, Softail, V-Rod, Touring i CVO.

Proszę czekać - ładowanie treści...