Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Sprzedam działkę leśną
Sprzedam działkę leśną

Widawa

12 000

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

SKUP ŻYTA

Sadki

Pokrowce na krzesła
Pokrowce na krzesła

Wrocław

7,00

DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU

Toporzysko

600 000

Części motocyklowe nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Kask DUO SH SUPER GTX - MODEL XB

Kask DUO SH SUPER GTX - MODEL XB

Łagówświętokrzyskie 20 2018-08-13
znajdzto.pl / ... / Odzież motocyklowa / Inne
łamak vw fiat łamaki

łamak vw fiat łamaki

Gorzów Wielkopolskilubuskie 180 2018-08-04
znajdzto.pl / ... / Części motocyklowe / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu CZĘŚCI MOTOCYKLOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu CZĘŚCI MOTOCYKLOWE z miast:

Wymiana części w motocyklu

 

Bieżąca konserwacja motoru pozwala na zachowanie maszyny w dobrej kondycji oraz gwarantuje bezpieczną jazdę przez cały sezon.

 

Motor, jak żadna inna maszyna,  jest narażony na duże przeciążenia w trakcie eksploatacji oraz szybsze zużycie części i materiałów. Dlatego przed rozpoczęciem każdego sezonu należy dokonać przeglądu motoru i wymienić części, które odznaczają się widocznym zużyciem. Regularna konserwacja motoru sprowadza się do wykonania określonych czynności - naładowania akumulatora, sprawdzenia ciśnienia w oponach, poziomu oleju w układzie smarowania motocykla nasmarowania łańcucha oraz skontrolowania w układzie hamulcowym poziomu zużycia tarczy, klocków i płynu hamulcowego. Bardziej wytrawni motocykliści mogą pokusić się także o regulację zawieszenia W przypadku nowszych motocykli o bardziej skomplikowanej budowie lub w motorach, gdzie dostęp do części jest utrudniony, najlepiej prace konserwacyjne zlecić doświadczonemu mechanikowi lub autoryzowanemu serwisowi. Części motocyklowe, które poddawane są kontroli w trakcie sezonowego przeglądu, to świece i zawory, łożysko główki ramy, zawieszenie, części układu hamulcowego, zasilania, opony, akumulator, filtry powietrza i oleju, oświetlenie oraz układ napędowy. W trakcie wizyty u mechanika warto poprosić o synchronizację przepustnic, którą to czynność powinno się przeprowadzać co dwa lata. Do części motocyklowych, które wymagają okresowej kontroli należy zestaw napędowy, czyli łańcuch i zębatki. Zwykła kontrola układu napędowego sprowadza się do sprawdzenia naciągu łańcucha i wymiany oleju co ok. 30 tys. km. Jeśli jednak zauważymy duże luzy, zniekształcenie lub przerdzewiałe ogniwa, należy wymienić je na nowe. W przypadku konieczności zakupu części układu napędowego warto zainwestować w cały zestaw – zębatkę mniejszą, zębatkę tylną większą oraz łańcuch. W przeciwnym razie części niewymienione będą szybciej zużywały nowe elementy napędu. Wymianę zużytych części najłatwiej jest zlecić mechanikowi, jednak posiadając zestaw odpowiednich kluczy oraz dodatkową parę rąk do pomocy, można pokusić się o samodzielną wymianę układu napędowego.

Proszę czekać - ładowanie treści...