Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Samochody osobowe Buick nowe i używane na sprzedaż, moto - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BUICK z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BUICK z miast:

Buick

 

Auta marki Buick pojawiły się w Detroit w 1903 r. i były pierwszymi autami produkowanymi przez amerykański koncern General Motors.

 

Buick jest najstarszą marką samochodów produkowanych w USA. Buick został stworzony z myślą o zapoczątkowaniu ery samochodów o zróżnicowanym charakterze, jako odpowiedź na popularny wówczas masowy model Forda T. Innowacją w pierwszych modelach Buicka było zamontowanie górnozaworowego rozrządu silnika, przekładni kinetycznej, regulacji kąta nachylenia kierownicy, uruchamiane dźwignią kierunkowskazy oraz nadwozie dwu i czterodrzwiowym bez środkowych słupków. Pierwszym Buickiem był wyprodukowany w 1904 roku model B. Był najkrótszym autem spośród wszystkich modeli, a rozstaw osi wynosił zaledwie 2,1 m. Rewolucją było natomiast zaprezentowanie w 1936 r. modelu Century. Osiągnięciem było uzyskanie przez ten samochód prędkości 160 km/h. W 1938 r. pojawił się Buick Y Job, który stał się inspiracją do tworzenia kolejnych modeli Buicka. Buick Y Job miał już elektrycznie sterowane szyby, chowane reflektory, a zderzaki zostały zaprojektowane tak, aby nachodziły na boki nadwozia. Kolejny model Buicka - Roadmaster, który pojawił się w 1939 roku, brał udział w wyścigach Indy 500. W modelu tym w 1948 roku po raz pierwszy pojawiła się automatyczna skrzynia biegów. W modelu VentiPorts charakterystyczne stały się z kolei wloty powietrza (trzy lub cztery) na przednich błotnikach. Ilość wlotów mówiła także o wielkości nadwozia. Z czasem montaż wlotów powietrza stał się niepraktyczny i stanowił jedynie atrapę, np. w modelu Lucerne z 2006 roku. W 1949 roku pojawiła się kolejna nowość w modelu Roadmaster Riviera. Cechą wyróżniającą ten model była zamaszysta linia na boku karoserii o wdzięcznej nazwie sweepspear. Ostatni raz ten charakterystyczny znak umieszczono w modelu LaCrosse. Wyjątkową odmianą Riviery był model coupe bez środkowego słupka oraz jego wersja luksusowa powstała z inspiracji Rolls-Royce'em. Riviery były produkowane do 1999 roku. W roku 1953 pojawił się Buick Century z silnikiem V8 o pojemności 4,3 l i mocy od 143 do 188 KM. Najbardziej fantazyjnym modelem był natomiast Buick Delta Fin, który posiadał z tyłu płetwy przypominające statek kosmiczny. Ze względów praktyczny zostały jednak usunięte w 1961 roku. Najdłuższym Buickiem był model Electra, który miał prawie 6 m długości. Nowością w 2001 roku był crossover Buick Randezvous. Aktualnie w fabrykach General Motors produkowany jest na rynek amerykański Buick Regal, znany w Europie jako Opel Insignia. Obecnie Buick jest marką bardzo popularną w Chinach, gdzie ich sprzedaż jest dwa razy wyższa niż w USA.

Proszę czekać - ładowanie treści...