Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Samochody osobowe Aston Martin nowe i używane na sprzedaż, moto - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ASTON MARTIN z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ASTON MARTIN z miast:

Aston Martin

 

Aston Martin jest marką brytyjskich aut luksusowo-sportowych produkowanych przez Aston Martin Lagonda Limited z siedzibą w Gaydon.

 

Nazwa marki pochodzi od nazwy wyścigów Aston Clinton Hill Climb oraz jednego z założycieli firmy - Lionela Martina. Firma Aston Martin powstała w 1914 roku i początkowo zajmowała się sprzedażą samochodów Singer. Właściciel Lionel Martin interesował się także samochodowymi wyścigami górskimi, stąd zrodził się pomysł na uruchomienie własnej produkcji pojazdów wyścigowych. Pierwszy egzemplarz auta opuścił fabrykę w 1915 roku. Pierwszym modelem Aston Martin produkowanym seryjnie był natomiast International. Następnymi były sportowe modele Le Mans i Ulster. W 1936 roku pojawił się model Speed Model oraz bardziej użytkowy 15/98 w wersji 2 i 4-osobowej z nadwoziem klasycznym oraz cabrio. W 1939 roku zaczęto produkować znacznie nowocześniejszy model Aston Martin Atom. W 1947 r. fabrykę przejęła spółka David Brown Limited. Po dołączeniu do przedsiębiorstwa firmy Lagonda ruszyła produkcja Aston Martin Lagonda. Nowością w historii produkcji samochodów Aston Martin było wprowadzenie tylnych trzecich drzwi w modelu DB2/4. Dzięki serii DB auta Aston Martin zaczęły być postrzegane jako sportowe samochody luksusowe i niszowe z nadwoziem coupe. Silniki w tych modelach nosiły nazwę Vantage. W latach 70. XX wieku pojawił się kolejny model Aston Martin Vantage V8 już z lepszym silnikiem. W 1986 roku wyprodukowano jeszcze 87 egzemplarzy Aston Martin na bazie V8. Był to bardzo luksusowy model sportowego 2-osobowego coupe. Oprócz tego wyprodukowano także roadster Volante Zagato. Nowa seria Aston Martin Virage pojawiła się pod koniec lat 80. XX wieku. Lata 90. XX wieku zdominowała seria modeli DB7, która reprezentowała mniejsze i tańsze auta, cieszące się zaskakującą popularnością. Typowym sportowym modelem serii DB7 był Vanquish produkowany od 2001 roku. Samochody Aston Martin znalazły się także w kultowej produkcji serii filmów o Jamesie Bondzie. Obecnie oferowanymi w sprzedaży modelami Aston Martin są ONE-77, B12 Zagatto, Vanquish, DBS Coupe, DBS Volante, Rapide, DB9 Coupe, DB9 Volante, V12 Vantage Coupe, V12 Vantage Roadster, V6 Vantage S Coupe, V8 Vantage Roadster, V8 Vantage Coupe i V8 Vantage Roadster.


Proszę czekać - ładowanie treści...