Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Felgi samochodowe aluminiowe, nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ALUMINIOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ALUMINIOWE z miast:

Felgi aluminiowe


Współcześnie produkowane felgi aluminiowe stanowią atrakcyjny dodatek do auta, ale takżę wpływają na polepszenie komfortu jazdy i bezpieczeństwo pasażerów.


Aby felgi aluminiowe dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być przede wszystkim odpowiednio dobrane do rozmiaru opon. Jest to bardzo ważne, gdyż błędnie dobrane felgi mogą być niebezpieczne w czasie użytkowania auta oraz pogorszyć jego właściwości jezdne. Felgi z lekkich stopów montuje się głównie w celu poprawy wyglądu auta, a ogromny wybór wzorów i modeli felg aluminiowych nie ułatwia podjęcia decyzji. Również rozpiętość cenowa alufelg jest bardzo duża. Najtańsze modele zaczynają się od 150 zł, a najdroższe sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Warto wiedzieć, że oprócz względów estetycznych alufelgi spełniają także inne funkcje – zapewniają lepsze chłodzenie hamulców oraz redukują przenoszenie wstrząsów z nawierzchni na elementy, które nie są resorowane. Przy wyborze alufelg należy się kierować średnicą, rozstawem otworów montażowych, a także szerokością i średnicą obręczy. Ważny jest także parametr ET, czyli odległość płaszczyzny montażu od osi symetrii felgi. Najkorzystniej jest, gdy ET nowych felg zgadza się z wartościami fabrycznymi. Felgi aluminiowe powinny być dobrane także pod względem nośności i mocy silnika pojazdu. Takie informacje można znaleźć u producentów obręczy. Wielu kupujących kieruje się przy wyborze alufelg wzorem i ceną, rzadziej ich jakością. Nawet specjaliści zgadzają się, że trudno jest odróżnić oryginalne alufelgi od podróbek. W nieoryginalnych alufelgach częściej zdarzają się odpryski lakieru, ale też wykonane są z gorszej jakości materiału, co nierzadko skutkuje pęknięciem felgi po wjechaniu na dużą nierówność. Dlatego alufelgi najlepiej jest kupować u sprawdzonych sprzedawców i decydować się na takie modele, które cieszą się uznaniem wśród użytkowników. Niezależnie od tego, czy kupujemy alufelgi w sklepie stacjonarnym czy internetowym, należy upewnić się, czy dany komplet będzie pasował do naszych opon i czy w przypadku uszkodzenia jest możliwość wymiany egzemplarza na nowy. Warto pamiętać, że felgi aluminiowe sprowadzane z krajów azjatyckich posiadają wprawdzie certyfikat, ale jest to przeważnie certyfikat przyznany fabryce, a nie konkretnemu modelowi felg.

 


Proszę czekać - ładowanie treści...